Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach  Kościerzyna 2010

Bardzo dobry start odnotowali młodzi zawodnicy z Morskiego Klubu Płetwonurków „Flota” Gdynia z Oddziału PTTK Marynarki Wojennej w Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Płetwach, które odbyły się w dniach 04 – 06.06.2010 roku w Kościerzynie. Zawody przeprowadzono w kategoriach: dzieci, młodzików, juniorów, juniorów starszych i seniorów.
Płetwonurkowie „FLOTY” Gdynia zdobyli 32 medale, w tym: 6 złotych, 18 srebrnych i 8 brązowych. Justyna POLAK startując w kategorii senior ustanowiła dwa Rekordy Polski – na dystansie 50 metrów z czasem 00:23,99 oraz 100 metrów z czasem 00:51,46.

Osiągnięcia naszych zawodników :

* Michał BRODZIK zdobył 6 medali w tym: 3 złote, 3 srebrne,
* Justyna POLAK zdobyła 7 medali w tym: 1 złoty, 5 srebrnych i 1 brązowy,
* Damian UKLEJA zdobył 5 medale w tym: 1 złoty, 3 srebrne i 1 brązowy,
* Michał JAWORSKI zdobył 5 medali w tym: 1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe,
* Krzysztof FERLIN zdobył 4 medale w tym: 3 srebrne i 1 brązowy,
* Adam SZYMAŃSKI zdobył 2 medale w tym: 1 srebrny i 1 brązowy,
* Krzysztof JANICKI zdobył 1 srebrny medal,
* Olgierd FRYDEL zdobył 1 brązowy medal,
* Oliwier ROZENCWAJG zdobył 1 brązowy medal.

Dalsze miejsca zdobywali: Ewa KREFT, Ada POLAK, Adrianna KUNIKOWSKA, Mateusz KASPRZAK (2001) najmłodszy uczestnik mistrzostw z Klubu.

Wszyscy zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe. Trenerem prowadzącym grupę i jednocześnie prezesem Morskiego Klubu Płetwonurków „Flota” Gdynia z Oddziału PTTK Marynarki Wojennej jest Krzysztof SARACEN. Zawodnicy z MKP „FLOTA” promują pływanie w płetwach jako dyscyplinę sportową i rekreacyjną, integrują środowiska sportowe a także promują region i godnie reprezentują Gdynię.