Puchar Prezydenta Miasta Gdyni zdobyty

Puchar Prezydenta Miasta Gdyni w Długodystansowym Pływaniu w Płetwach zdobyty po raz drugi przez Morski Klub Płetwonurków „FLOTA” Gdynia z Oddziału PTTK Marynarki Wojennej. Zawody pod hasłem – „Gdyńska Mila Nurkowa, II Mistrzostwa Polski Polskiego Towarzystwa Turystyczno–Krajoznawczego, II Otwarte Mistrzostwa Gdyni w długodystansowym pływaniu w płetwach ” odbyły się na wodach Zatoki Gdańskiej 12 czerwca 2010 roku przy plaży w Gdyni Śródmieściu.
Głównym organizatorem zawodów był Morski Klub Płetwonurków „Flota” Gdynia przy współudziale Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Gdyńskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Ośrodka Szkolenia Nurków i Płetwonurków WP w Gdyni, Gdyńskiego Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego MW, JW 3868 MW w Gdyni. Kierownikiem zawodów był Krzysztof Saracen – opiekun zawodników z MKP „Flota”.

Była to jedna z największych imprez sportowych w pływaniu w płetwach, organizowana po raz drugi na wybrzeżu w Gdyni i w Kraju. Uczestniczyło 40 zawodników z 10 klubów z kraju. Honorowy patronat nad imprezą sportową objął Prezydent Miasta Gdyni Pan Wojciech Szczurek. Organizacja tej imprezy sportowej miała na celu: popularyzację płetwonurkowania wśród młodzieży jako dyscypliny sportowej, rekreacyjnej i zawodowej, promocję regionu i miasta Gdyni, promowania alternatywnych formy spędzenia wolnego czasu przez dzieci i młodzież, zintegrowania procesu szkoleniowego z działalnością wychowawczą. Udział zespołu wokalnego Klubu Marynarki Wojennej „RIWIERA” w przedsięwzięciu był wspaniałą wizytówką Marynarki Wojennej RP i Miasta Gdyni, jak również rozgrzał temperament zawodników przed startem. Pomimo, że temperatura wody wynosiła 16,5 oC zawodnicy dzielnie walczyli, dokonali próby pokonania sił natury oraz własnych słabości. Propagowali zdrowy i aktywy styl życia. Wspaniale zaprezentowali się zawodnicy z MKP „Flota” zdobywając 10 medali w tym 5 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy. Zdobywcami złotych medali byli: Kreft Ewa lat 11, Janicki Krzysztof lat 13, Ukleja Damian lat 15, Brodzik Michał lat 17 i Polak Justyna lat 18; srebrnych: Moćkun Julia lat 10, Szymański Adam lat 13, Ferlin Krzysztof lat 15 i Jaworski Michał lat 16; brązowego – Kurek Jakub lat 12.

Klasyfikacja zespołowa:

* I miejsce Morski Klub Płetwonurków „FLOTA” Gdynia
* II miejsce Międzyszkolny Klub Pływacki „TORUŃCZYK” Toruń
* III miejsce Ochotnicza Straż Pożarna Oddział Ratownictwa Wodnego „ZORBA” Wrocław.