Puchar Prezydenta Miasta Gdyni zdobyty po raz trzeci przez  MKP „FLOTA” Gdynia Oddział PTTK MW

Puchar ufundowany przez Prezydenta Miasta Gdyni Pana Wojciecha SZCZURKA zdobyty został po raz trzeci przez Morski Klub Płetwonurków „FLOTA” Gdynia Oddział PTTK Marynarki Wojennej w III Otwartych Mistrzostwach Gdyni w długodystansowym pływaniu w płetwach pod hasłem: „Gdyńska Mila  Nurkowa” jak  również  odbyły się III Mistrzostwa Polski  PTTK w długodystansowym pływaniu w płetwach. Zawody sportowe zorganizowane zostały w Gdyni Śródmieściu na pięknej i ożywionej plaży   24 czerwca 2011 roku. Temperatura wody wynosiła 16 ºC. Na scenie “Contrast Cafe” wystąpił zespół wokalny “ESKADRA” z Klubu Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej RP Gdynia – Babie Doły, który rozgrzał temperament zawodników przed startem i był wspaniałą wizytówką Marynarki Wojennej RP i Miasta Gdyni.

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem zawodników, mieszkańców Gdyni i licznie przybyłych turystów z kraju i zagranicy. Zawodnicy dzielnie walczyli, dokonali próby pokonania sił natury oraz własnych słabości. Propagowali zdrowy i aktywy styl życia.

Była to jedna z największych imprez sportowych w kraju, zorganizowana po raz trzeci. Startowało 69 uczestników reprezentujących 16 stowarzyszeń i klubów. Honorowy patronat nad imprezą sportową objęli:  Prezydent Miasta Gdyni, Dowódca Marynarki Wojennej RP.

Organizatorami zawodów byli: Morski Klub Płetwonurków „FLOTA” Gdynia Oddział PTTK Marynarki Wojennej, Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Jednostki Wojskowe Marynarki Wojennej RP.
Organizacja tej imprezy sportowej miała na celu: uświetnić obchody Dni Morza i Święta Marynarki Wojennej RP. Popularyzację pływania w płetwach wśród młodzieży jako dyscypliny sportowej i rekreacyjnej. Promocja Regionu i Miasta Gdyni. Integrację środowisk cywilnych i służb mundurowych. Promowania alternatywnych form spędzenia wolnego czasu przez dzieci i młodzież. Propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia.

Wspaniale i godnie zaprezentowali się zawodnicy zdobywając w III Mistrzostwach Polski PTTK
10 medali w tym:
3 – złote: Neufeld Oliwia, Jaworski Michał, Rybiński Piotr.
5 – srebrnych: Moćkun Julia, Polak Justyna, Maruszak Dawid, Ukleja Damian, Brodzik Michał.
2 – brązowe: Rybiński Mateusz, Frydel Olgierd.

Dalsze miejsca zdobywali : Kasprzak Mateusz, Kreft Ewa, Polak Ada, Moćkun Krzysztof.

Fundatorami nagród byli:
Urząd Miast Gdyni, Ocean – Pro Wrocław, AR – Sport Gdynia, Pizza Hut Gdynia.

Uwzględniając frekwencję, przychylność i współpracę wszystkich zainteresowanych osób, wspólnie uczyniliśmy tę dyscyplinę sportową wielką i wspaniałą. Za co składam wszystkim gorące i serdeczne podziękowania jak również za trud i ciężką pracę dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację zawodów i dla zawodników którzy startowali w zawodach –
Kierownik Zawodów Krzysztof  SARACEN.