MKP „FLOTA” Gdynia zdobywa po raz czwarty z rzędu Puchar Prezydenta Miasta Gdyni  w długodystansowym pływaniu w płetwach

W sobotę 30 czerwca 2012 roku odbyły się IV Mistrzostwa Polski PTTK
oraz IV Otwarte Mistrzostwa Gdyni w długodystansowym pływaniu
w płetwach w ramach Gdyńskiej Mili Nurkowej. Była to jedna z największych imprez sportowych w pływaniu w płetwach, zorganizowana w Polsce na wybrzeżu w Gdyni. Uczestniczyło 90 zawodników z całej Polski – rekord uczestnictwa w tej dyscyplinie
/ zapisanych było 121 / reprezentujących 20 stowarzyszeń i klubów. Rywalizacja sportowa zorganizowana została na pięknej, słonecznej plaży gdyńskiej i ożywionej zorganizowanym festynie dla najmłodszych. Na plaży obserwowało i bawiło się przeszło 1000 osób. „ Gdyńska Mila Nurkowa” cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców Gdyni i licznie przybyłych turystów z kraju i zagranicy.
Na scenie “Contrast Cafe” wystąpił Zespół Wokalny Klubu Marynarki Wojennej „Riwiera”  z Gdyni, który dał wspaniały występ i rozgrzał temperament zawodników przed startem. Koncert był wspaniałą wizytówką Marynarki Wojennej RP i Miasta Gdyni. Zawodnicy dzielnie walczyli, dokonali próby pokonania sił natury oraz własnych słabości. Propagowali zdrowy i aktywy styl życia. Temperatura wody wynosiła 18 ºC. Każdy uczestnik otrzymał okolicznościową koszulkę a na mecie czekał pamiątkowy medal przygotowany specjalnie na tę imprezę sportową.
Organizacja tej imprezy sportowej miała na celu popularyzację pływania w płetwach wśród młodzieży, jako dyscypliny sportowej i rekreacyjnej. Uświetnić obchody Dni Morza i Święta Marynarki Wojennej RP. Promocja Regionu i Miasta Gdyni. Promowania alternatywnych form spędzenia wolnego czasu. Ale przede wszystkim propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia.
Organizatorami zawodów był: Morski Klub Płetwonurków „FLOTA” Gdynia Oddziału PTTK Marynarki Wojennej, Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji. Współorganizatorami były Jednostki Wojskowe Marynarki Wojennej RP, WOPR Gdynia.

Honorowy patronat nad w/w imprezą sportową objął Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek.

Puchar ufundowany z okazji IV Otwartych Mistrzostw Gdyni w długodystansowym pływaniu w płetwach przez Prezydenta Miasta Gdyni zdobyty został po raz czwarty z rzędu przez Morski Klub Płetwonurków „FLOTA” Gdynia Oddziału PTTK Marynarki Wojennej.

Wspaniale i godnie zaprezentowali się zawodnicy trenera Krzysztofa Saracen zdobywając
w IV Mistrzostwach Polski PTTK 5 medali w tym:
1 – złoty: Rybiński Piotr.
2 – srebrne: Andrulewicz Małgorzata, Gawlik Janusz.
2 – brązowe: Krajewski Jacek, Ukleja Damian.
Dalsze miejsca zdobywali: Andrulewicz Piotr, Banaszak Maria, Brodzik Michał, Dajnowiec Kacper, Dyszkant Tomasz, Frydel Olgierd, Kiełbratowski Adam, Kiełbratowski Paweł, Kreft Ewa, Maruszak Dawid, Neufeld Łukasz, Neufeld Oliwia, Szymański Adam, Wójcik Mateusz, Zięba Dominik, Zięba Mateusz.

    Za trud i ciężką pracę dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację zawodów sportowych
IV MP PTTK – IV Mistrzostw Gdyni w długodystansowym pływaniu w płetwach pod hasłem Gdyńska Mila Nurkowa 2012 i za wielkie serca zawodników, którzy startowali w zawodach składam wszystkim gorące i serdeczne podziękowania.

Uwzględniając frekwencję, życzliwość i współpracę wspólnie uczyniliśmy
tę dyscyplinę sportową „pływanie w płetwach” wielką i wspaniałą. Dziękuję.

Kierownik Zawodów
Krzysztof Saracen