Puchar Prezydenta Miasta Gdyni zdobyty po raz piąty

Morski Klub Płetwonurków „FLOTA” Gdynia Oddziału PTTK MW zdobywa po raz piąty z rzędu Puchar Prezydenta Miasta Gdyni V Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Gdyni w długodystansowym pływaniu w płetwach.
W sobotę 29 czerwca 2013 roku odbyły się V Mistrzostwa Polski PTTK – V Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Gdyni w długodystansowym pływaniu w płetwach w ramach Gdyńskiej Mili Nurkowej. Była to jedna z największych imprez sportowych
w pływaniu w płetwach, zorganizowana w Polsce na wybrzeżu w Gdyni. Uczestniczyło 60 zawodników z Polski i z Rosji, reprezentujących 22 stowarzyszeń i klubów.
Rywalizacja sportowa zorganizowana została na wodach Zatoki Gdańskiej w Gdyni wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego im. F. Nowowiejskiego. Start i meta: plaża Marina w Gdyni Śródmieściu. Na plaży obserwowało
i bawiło się przeszło 550 osób „ Gdyńska Mila Nurkowa” cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców Gdyni i licznie przybyłych turystów z kraju i zagranicy.
Przed rozpoczęciem zawodów wystąpiła Orkiestra Wojskowa Szczecin z Kapelmistrzem orkiestry
kpt. Jarosławem Michałko. Orkiestra Wojskowa Szczecin dała wspaniały występ i rozgrzała temperament zawodników przed startem. Koncert był wspaniałą wizytówką Marynarki Wojennej RP i Miasta Gdyni. Zawodnicy dzielnie walczyli, dokonali próby pokonania sił natury oraz własnych słabości.
Propagowali zdrowy i aktywy styl życia. Temperatura wody wynosiła 18,3ºC.
Każdy uczestnik otrzymał okolicznościową koszulkę a na mecie czekał pamiątkowy medal przygotowany specjalnie na tę imprezę sportową. Fundatorami nagród rzeczowych była firma Ocean Pro Systemy Nurkowe-Smardzów Gmina Św.Katarzyna, fundatorami kursu tańca Centrum Tańca Szczepan S.C. w Gdyni.

Organizacja tej imprezy sportowej miała na celu popularyzację pływania w płetwach wśród młodzieży, jako dyscypliny sportowej i rekreacyjnej. Uświetnić obchody Dni Morza i Święta Marynarki Wojennej RP. Promocja Regionu i Miasta Gdyni. Promowania alternatywnych form spędzenia wolnego czasu. Ale przede wszystkim propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia.

Organizatorami zawodów był: Morski Klub Płetwonurków „FLOTA” Gdynia Oddziału PTTK Marynarki Wojennej, Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji. Pomocy i wsparcia logistycznego udzieliły Jednostki Wojskowe Marynarki Wojennej RP i WOPR Gdynia.
Honorowy patronat nad w/w imprezą sportową objął Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek.
Puchar ufundowany z okazji V Otwartych Mistrzostw Gdyni w długodystansowym pływaniu
w płetwach przez Prezydenta Miasta Gdyni zdobyty został po raz piąty z rzędu przez Morski Klub Płetwonurków „FLOTA” Gdynia Oddziału PTTK Marynarki Wojennej.
Wspaniale i godnie zaprezentowali się zawodnicy trenera Krzysztofa Saracen zdobywając w V Mistrzostwach Polski PTTK 6 medali w tym:
5 – srebrnych:
Maruszak Dawid, Andrulewicz Małgorzata, Jaworski Michał, Rybiński Piotr, Kubik Agata
1 – brązowy:
Libich Patrycja.
Dalsze miejsca zdobywali:
Pierog Zbigniew, Dajnowiec Kacper, Dyszkant Tomasz, Szymański Adam, Zięba Dominik, Krzyżankowski Stanisław.

Za trud i ciężką pracę dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację zawodów i za wielkie serca zawodników, którzy startowali w zawodach składam wszystkim gorące i serdeczne podziękowania.

Uwzględniając frekwencję, życzliwość i współpracę wspólnie uczyniliśmy tę dyscyplinę sportową „pływanie w płetwach” wielką i wspaniałą.

Dziękuję.
Kierownik Zawodów
Krzysztof Saracen