Morski Klub Płetwonurków „FLOTA” Gdynia  „KLUBEM  PTTK  ROKU  2014”

Morski Klub Płetwonurków „FLOTA” Gdynia przy Oddziale PTTK Mar. Woj.
„KLUBEM PTTK ROKU 2014”

Sobota 21 lutego 2015 roku była dniem, w którym turyści z Oddziału PTTK Marynarki Wojennej dokonali podsumowania działalności turystycznej i krajoznawczej w 2014 roku. Była też okazją (po raz piaty) przyznania honorowych tytułów „Bałtycki Ster Turystyki Roku 2014” tym turystom i krajoznawcom, którzy w 2014 roku osiągnęli największe sukcesy w działalności turystyczno-krajoznawczej i rekreacyjno-sportowej. Po raz kolejny miejscem uroczystości był Klub 3. Flotylli Okrętów w Gdyni Oksywiu.
Podsumowując 2014 rok, wśród kilkuset imprez realizowanych w tym roku w Oddziale PTTK Marynarki Wojennej do najważniejszych imprez rekreacyjno-sportowych należały:
VI Mistrzostwa Polski PTTK – VI Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Gdyni w długodystansowym pływaniu
w płetwach. Największa impreza sportowa PTTK w kraju dla płetwonurków, dla dzieci i młodzieży i dla osób pływających w płetwach. Pomysłodawcą i organizatorem był Krzysztof Saracen prezes Morskiego Klubu Płetwonurków „Flota” Gdynia.

Ogłoszono zwycięzców poszczególnych kategorii między innymi:
Płetwal Roku 2014 – Agnieszka Pękala.
W Mistrzostwa Polski w pływaniu w płetwach Agnieszka wspaniale i godnie reprezentowała Miasto Gdynię
i Morski Klubu Płetwonurków „FLOTA” Gdynia Oddziału PTTK Marynarki Wojennej zdobywając złoty medal
w VI Mistrzostwach Polski PTTK w długodystansowym pływaniu w płetwach w Gdyni na wodach Zatoki Gdańskiej 28 czerwca 2014 na dystansie 1900 m w kategorii junior starszy. Agnieszka otrzymała puchar – wyróżnienie specjalne dla najszybszej Gdynianki od Prezydenta Miasta Gdyni. Trenerem Agnieszki jest Krzysztof Saracen.

W trakcie tej uroczystości wręczono również nagrody przyznane, na Centralnym Zlocie Turystów Wojska Polskiego odbywającego się w 2014 roku, w Toruniu. przyznano najwyższe wyróżnienie
dla Klubu Oddziału PTTK Marynarki Wojennej – tytuł „KLUB PTTK ROKU 2014” odebrał Morski Klub Płetwonurków „FLOTA” Gdynia Oddziału PTTK Marynarki Wojennej a dyplom za wybitne zaangażowanie otrzymał Krzysztof Saracen.

zapraszam do galerii