Gdyńska Mila Nurkowa 2014 Puchar Zdobyty

          28 czerwca 2014 roku przeprowadzone zostały już z rzędu po raz szósty w Gdyni zawody sportowe: VI Mistrzostwa Polski Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego – VI Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Gdyni w długodystansowym pływaniu w płetwach – pod hasłem „Gdyńska Mila Nurkowa” na wodach Zatoki Gdańskiej w Gdyni wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego im. Feliksa Nowowiejskiego. Start i meta odbyły się na plaży w Gdyni Śródmieściu. Zgłosiło się rekordowo dużo uczestników 137.
Była to jedna z największych imprez sportowych w pływaniu w płetwach, zorganizowana w Polsce na wybrzeżu w Gdyni. Wystartowało 118 uczestników – zawodników / rekord frekwencji / z Polski i z Rosji, reprezentujących 17 stowarzyszeń i klubów.
Przed rozpoczęciem zawodów wystąpił Zespół Wokalny Marynarki Wojennej „RIWIERA”. Zespół dał wspaniały występ w klimacie szant i rozgrzał temperament zawodników przed startem. Koncert był wspaniałą wizytówką Marynarki Wojennej i Miasta Gdyni. Zawodnicy dzielnie walczyli, dokonali próby pokonania sił natury oraz własnych słabości. Propagowali zdrowy i aktywy styl życia. Temperatura wody wynosiła 15,3ºC. Każdy uczestnik otrzymał okolicznościową koszulkę a na mecie czekał pamiątkowy medal przygotowany specjalnie na tę imprezę sportową.
Organizatorami zawodów był: Morski Klub Płetwonurków „FLOTA” Gdynia Oddziału PTTK Marynarki Wojennej, Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji. Pomocy i wsparcia logistycznego udzieliły Jednostki Wojskowe Marynarki Wojennej i ratownicy WOPR.
Honorowy patronat nad w/w imprezą sportową objął Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek.
Wspaniale i godnie zaprezentowali się zawodnicy trenera Krzysztofa Saracen zdobywając cenne punkty w VI Międzynarodowych Mistrzostwach Gdyni w długodystansowym pływaniu w płetwach. Puchar ufundowany przez Prezydenta Miasta Gdyni zdobyty został po raz szósty z rzędu przez Morski Klub Płetwonurków „FLOTA” Gdynia Oddziału PTTK Marynarki Wojennej. Punkty zdobywali: Bielski Kacper, Dyszkant Tomasz, Dyś Maria, Hinz Jakub, Kreft Ewa, Maruszak Dawid, Orłowski Tymon, Pękala Agnieszka, Rybiński Piotr, Szyszko Maciej, Tuczko Jan, Tuczko Julian, Wardziukiewicz Tadeusz, Zięba Dominik.
Dyś Marysia lat 8 została wyróżniona jako najmłodsza zawodniczka Mistrzostw Gdyni Pucharem Prezydenta Miasta Gdyni.

            Za trud i ciężką pracę dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację zawodów sportowych VI MP PTTK – VI Mistrzostw Gdyni w długodystansowym pływaniu w płetwach pod hasłem Gdyńska Mila Nurkowa 2014 i za wielkie serca zawodników, którzy startowali w zawodach składam wszystkim gorące i serdeczne podziękowania.

          Uwzględniając frekwencję, życzliwość i współpracę wspólnie uczyniliśmy tę dyscyplinę sportową „pływanie w płetwach” wielką i wspaniałą.

Za potknięcia przepraszam, za cierpliwość dziękuję.
Kierownik Zawodów
Krzysztof Saracen

 

plakat 2014