Młodzież na Mazurach

W dniach 22.07 – 03.08.2010 r. w mieście Żabinka, nad jeziorem Żabinki na Mazurach (25 km od Giżycka), odbył się obóz rekreacyjno–sportowy dla młodzieży z Morskiego Klubu Płetwonurków „ FLOTA” Gdynia z Oddziału PTTK Marynarki Wojennej oraz Szkółki pływania ,,SWIMMER” Gdynia.
Organizatorami obozu byli MKP „Flota” oraz Szkółka pływania ,,SWIMMER”. Łącznie w obozie brało udział 30 osób – młodzieży i opiekunów, a kierownikiem obozu był Krzysztof Saracen – prezes MKP „Flota”.

Dopisała pogoda i świetny humor uczestników. Program zajęć był bardzo urozmaicony i atrakcyjny. Obejmował gry i zabawy nad jeziorem, na pobliskiej plaży ośrodka – piłka siatkowa plażowa, pływanie, zabawy w wodzie, wycieczki kajakowe. W programie była również gimnastyka, gry i zabawy ruchowe, rozgrywki oraz turnieje. Z gier zespołowych najbardziej popularnymi były: piłka nożna, koszykówka oraz siatkówka. Do dyspozycji były boiska trawiaste i ze sztuczną nawierzchnią. Bardzo udane były wycieczki rowerowe. Mile wspominamy wycieczkę do Giżycka oraz rejs statkiem po jeziorze Niegocin (powierzchnia 26,4 km2, długość 10,8 km, szerokość 4,8 km, głębokość 39,7 m). Popołudniami odbywały się imprezy kulturalne – dyskoteki, konkursy, quizy, a także ogniska. Uczestnicy obozu świetnie się bawili i wypoczywali. Za miłą atmosferę wszystkim dziękuje i pozdrawia kierownik obozu.